Перші кроки в роботі з системою

ПЕРШІ КРОКИ В РОБОТІ З СИСТЕМОЮ

Щоб почати публікувати свої книги у ПЕРШОМУ ЦИФРОВОМУ ВИДАВНИЦТВІ потрібно зареєструватися на сайті fdp.com.ua. Публікація книг у ПЕРШОМУ ЦИФРОВОМУ ВИДАВНИЦТВІ безкоштовна для всіх авторів, ми приймаємо до публікації будь-які книги будь-яких жанрів і обсягу (якщо зміст не суперечить законодавству України).

 1. Щоб стати автором, натисніть на кнопку «ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ» на головній сторінці або на кнопку «Зареєструватися» в правому верхньому кутку на будь-який інший сторінці сайту.

  Вкажіть свою електронну пошту і придумайте пароль. За допомогою цих даних ви зможете в подальшому заходити в Особистий кабінет автора. Будь ласка, при реєстрації вказуйте свою електронну пошту. Якщо ви втратите доступ до своєї пошти, ми не зможемо відновити вам логін на іншу пошту.

 2. На вказаний email прийде лист з посиланням для активації облікового запису автора. Перейдіть по посиланню з листа, щоб почати роботу.

 3. Після цього можна приступати до роботи з сервісом і завантажити свою першу книгу.

Я не отримав лист з посиланням активації

Якщо ви не отримали лист з посиланням активації облікового запису, для початку перевірте, чи не потрапило лист в папку «Спам». Якщо лист в «Спам», спочатку позначте в поштовому клієнті, що це «Не спам» і додайте адресу в адресну книгу. Потім перейдіть у «Вхідні», знайдіть лист з темою «Ласкаво просимо до ПЕРШОГО ЦИФРОВОГО ВИДАВНИЦТВА!" і перейдіть по активаційному посиланню. Якщо листа немає і в «Спам», напишіть в службу підтримки з проханням допомогти активувати обліковий запис.

 
Я забув пароль. Що робити?
 1. Якщо ви забули пароль або хочете його змінити, вам потрібно зробити наступне: Зайдіть на fdp.com.ua і натисніть «Увійти» в правому верхньому кутку. Поруч з полем «Ваш пароль» натисніть на посилання "Забули?»
 2. Введіть e-mail, з яким ви реєструвалися, і натисніть «Відновити пароль». Вам буде надіслано листа з посиланням для зміни пароля.

 3. Перейдіть по посиланню і введіть новий пароль. Натисніть «Готово», щоб новий пароль перезаписати в системі.
 4. Тепер ви можете увійти за новим паролем.

Ви можете завантажити файли у форматах DOCX або FB2. Максимальний розмір файлу книги -70 MB

 
Особливості електронної книги

У електронної книги є свої особливості. На різних пристроях текст електронної версії буде відображатися по-різному. Це залежить від розміру екрану і налаштувань, який вибрав читач. Тому для електронної книги неважливо, який шрифт і розмір ви вибрали. Але вкрай важливо створити правильну структуру книги. Ось про це і поговоримо.

Робота з заголовками (Глави, підглави, назви окремих творів в збірнику)

На початку підготовки файлу з текстом книги включіть в редакторі «Microsoft Word» структуру документа (Рядок меню - Вид - Структура). З цією функцією ви побачите, які фрагменти тексту оформлені з помилками.

Розмічайте все заголовки відповідними стилями текстового редактора: Тема 1, Заголовок 2, Заголовок 3. Щоб побачити розбивку по заголовкам, включите область навігації (Рядок меню - Вид - Бічна панель - Переходи або перейдіть на вкладку «Вид» в Головному меню і поставте галочку в пункті «Область навігації»).

Приклад: ваш роман складається з двох частин, в кожну з частин входить по 10 глав, в деяких розділах присутній поділ на «подглави». Спочатку ви виділяєте текст «Частина 1» і «Частина 2» і вибираєте стиль «Заголовок 1». Потім вибираєте назву кожного розділу і стиль «Заголовок 2». Для кожної подглави задаєте стиль «Заголовок 3». (Стилі заголовків можна вибрати на вкладці «Головна» або через панель «Стилі», викликати яку можна клавіші Alt-Ctrl-Shift-S.)

Правила оформлення заголовків
 1. Уникайте оформлення заголовків великими літерами.
 2. Не виділяйте заголовки напівжирним або курсивом, їх зображення визначається програмами / пристроями читання.
 3. Не залишайте порожніх рядків до і після заголовка. Основний текст повинен починатися з наступного абзацу відразу після заголовка (назви оповідання, вірші і т.д.).

   

 4. Уникайте зайвих прогалин до і після заголовка.

 5. Починайте писати назву з початку рядка і відразу після точки натисніть «Enter» для переходу на наступний рядок.

 6. Уникайте використання заголовків більше 4-го рівня. Якщо в заголовку присутні символи іноземної мови, наприклад, «Побудова web-сайту», щоб заголовок правильно перевівся в формат електронної книги, необхідно спочатку набрати заголовок в програмі «Блокнот», потім скопіювати текст заголовка цілком в файл MS Word, де ви працюєте над книгою, і тільки після цього присвоїти стиль заголовка потрібного рівня.

Робота з основним текстом
 1. Для тексту книги використовуйте стиль «Звичайний». Якщо вас не влаштовує розмір або стиль шрифту, ви можете змінити його в налаштуваннях стилю.
 2. Абзацний відступ робіть через форматування стилю основного тексту, а не пробілами і не табуляцією. (В редакторі Microsoft Word виберіть «Меню» - «Формат» - «Абзац», потім в пункті «Відступ» в списку «Спеціальний» виберіть «Відступ» і введіть значення. За замовчуванням варто величина в 1,25 см.)

 3. Не слід використовувати прогалини і табуляції для абзаців та інших відступів. Виняток - якщо потрібні драбинки в віршах, для них слід використовувати нерозривні прогалини (ctrl-shift-пробіл).

 4. Якщо потрібно логічне поділ частин тексту, не використовуючи заголовки і підзаголовки, вставте абзац з нового рядка. Не використовуйте для цього збільшення міжрядкового інтервалу. Також як роздільник можна використовувати символи * * * або __________ на окремому рядку між частинами тексту.

 5. Важливо! Щоб зробити ці "зірочки" підзаголовком (по центру, без попадання в зміст), слід задати для них заголовок нижчого рівня, що вже використовується в документі. Уникайте двох і більше порожніх рядків поспіль. Чи не виділяйте жирним або курсивом великі ділянки тексту, якщо вони не мають спеціального призначення (див. Наступний пункт).

 6. Якщо в тексті є епіграфи, присвяти, цитати, екскурси, врізки і т.п., виділіть потрібний фрагмент курсивом і відокремте від іншого тексту порожнім абзацом до і після. Виняток: якщо епіграф або інший значущий елемент текст йде відразу після заголовка, порожній рядок між заголовком і виділеним текстом не потрібна. Не використовуйте підкреслення і р о з р я д к у в якості виділення тексту. При необхідності виділяйте текст курсивом, жирним шрифтом або жирним курсивом.

 7. Важливо! Ні в якому разі не використовувати розриви рядків, розриви сторінок, розриви розділів. Абзац повинен закінчуватися лише кінцем абзацу (Enter).

 8. Примітки і виноски до тексту повинні бути зроблені за допомогою відповідної функції текстового редактора - інакше вони не будуть належним чином оформлені в електронній книзі.

 9. Якщо у вашій книзі містяться таблиці, рівняння, формули, схеми або інші елементи, частини якого повинні розташовуватися в строго заданому порядку, заздалегідь переведіть їх в формат зображення і вставте як ілюстрації.

 10. Якщо у вашій книзі є вірші - візуально відокремте їх від основного тексту порожніми рядками до і після віршованого тексту (особливо це актуально, якщо ви цитуєте в прозовому тексті одну-дві віршовані рядки - вони можуть просто загубитися). Розбивку віршів на строфи робіть за допомогою порожніх рядків.

 11. Вимкніть в налаштуваннях текстового редактора автоформат при створенні нумерованих або маркірованих списків.

В тексті книги мають бути відсуті
 1. Автор і назва твору (виняток: якщо ви хочете опублікувати збірник творів, то всі твори повинні міститися в одному файлі, а назва кожного твору має бути розмічено в текстовому редакторі стилем «Заголовок 1»); зміст; колонтитули;
 2. Нумерація сторінок;
 3. Розриви сторінок;
 4. Анотація - вона заповнюється окремо і відображається теж окремо, її нема чого розміщувати разом з текстом твору;
 5. Вихідні дані друкованого видання - ISBN, УДК, ББК, формат друкованого видання і т.п .;
 6. Зображення з гіперпосиланнями.
 7. Спеціальні символи, такі як''''''₽ꞌːˌ
 8. смайли

Дані про автора, назву книги, анотація заповнюються в спеціальних полях картки книги після завантаження файлу.

Як заповнити відомості про книгу Вихідні дані друкованого видання (такі, як ISBN, УДК, ББК, авторський знак) заповнюються автоматично при публікації друкованої версії книги.

 

Як зробити ілюстрації в книзі

 

Для вашої зручності ми рекомендуємо перед початком роботи з ілюстраціями створити на вашому комп'ютері окрему папку з ілюстраціями до кожної книги. При цьому краще перейменувати зображення, використовуючи в назві файлу порядковий номер, наприклад, «Моя_первая_кніга_ілл1.jpg». Це спростить роботу з зображеннями під час редагування тексту і при виправленні помилок, якщо такі виникнуть.

 • Підготуйте в документі місце для розміщення ілюстрації. Для цього вставте в тексті абзац в місці, де плануєте вставити зображення.
 • Зображення повинні бути в форматах jpg і png, у кольорових - колірна схема RGB (НЕ CMYK).
 • Розміщуйте ілюстрації за допомогою відповідного інструменту текстового редактора (наприклад: «Вставка / Малюнки» в Microsoft Word). Чи не «перетягувати» їх з інтернету - в цьому випадку після завантаження книги замість ілюстрації ви отримаєте порожню рамку в тексті.
 • Важливо! Якщо планується додати кілька ілюстрацій поспіль, розміщуйте їх один під одним, всякий раз вставляючи новий абзац між ними.
 • Якщо в ілюстрації є підпис над або під зображенням, відокремлюйте текст над / під зображенням порожніми абзацами від основного тексту.

 • Зображення повинні бути відокремлені від тексту і один від одного ОДНИМ символом кінця абзацу, не потрібно додавати порожніх рядків.

 • Перевірте, щоб у зображення формат обтікання був «в тексті». Для цього натисніть правою кнопкою миші на ілюстрацію і знайдіть у властивостях зображення розділ «Розмір і положення». Перейдіть на вкладку «Обтікання текстом» і виберіть варіант «в тексті».

 • Переконайтеся, що на доданій ілюстрації немає вбудованої гіперпосилання: натисніть правою кнопкою миші на ілюстрацію і знайдіть у властивостях зображення розділ «Гіперпосилання». У вікні рядок «Адреса» повинні бути порожній.

 • Розмір зображення повинен відповідати його призначенню. Карти, схеми, великі таблиці, графіки та діаграми, де багато дрібних деталей, цифр, тексту, потрібно робити такого розміру, щоб символи були добре видні. Будь-які декоративні елементи (типу віньєток) слід робити невеликого розміру. Для електронних книг ми не рекомендуємо використовувати такі елементи оформлення.

 • Слід враховувати, що обробляти зображення слід в сторонньому графічному редакторі до приміщення їх в файл word, інакше в електронну книгу потраплять оригінальні файли зображень. Рекомендуємо зберігати зображення в дозволі 72 пікселя / дюйм, з максимальним розміром довжини 1024 пікселів, ширини - 900 (або 1024). Обтікання зображення повинно бути "в тексті". Максимальний розмір зображення (площа) - 2 млн пікселів.

 • Файли занадто великого розміру можуть не пройти через конвертер, тому намагайтеся мінімізувати розмір зображень, враховуючи попередній пункт. Підтримуваний розмір файлу - до 30Мб.

УВАГА: Якщо ви хочете опублікувати друковану версію книги, врахуйте, що ілюстрації в друкованій версії будуть чорно-білі.

Для ілюстрацій використовуйте графічні файли у форматі PNG або JPG в колірному просторі RGB.

 

Важливо враховувати, що обробляти зображення (в тому числі змінювати розмір, виконувати поворот або обрізку) слід в сторонньому графічному редакторі до приміщення їх в файл word, інакше в електронну книгу потраплять оригінальні файли зображень. Рекомендуємо зберігати зображення в дозволі 72 пікселя / дюйм, з максимальним розміром довжини 1024 пікселів, ширини - 900 (або 1024). Обтікання зображення повинно бути "в тексті". Максимальний розмір зображення (площа) - 2 млн пікселів.

 

УВАГА! Обкладинку книги в текстовий файл вставляти НЕ ПОТРІБНО. Завантажити свою обкладинку для книги або створити її в спеціальному конструкторі ви зможете після завантаження файлу під час підготовки картки книги. Детальніше в розділі «Як зробити обкладинку для книги».

 

УВАГА! Ілюстрації в друкованих книгах - тільки чорно-білі. Якщо ілюстрації перевищують 10 см по ширині і 15 см по висоті, то вони автоматично будуть зменшені до розміру сторінки. Уважно перевіряйте перед друком підписи до ілюстрацій, щоб вони не "з'їхали" на одному сторінку (для цього між ілюстрацією та підписом не повинно бути порожніх рядків).

Щоб опублікувати свою першу книгу в ПЕРШОМУ ЦИФРОВОМУ ВИДАВНИЦТВІ, вам потрібно завантажити файл з текстом. Увійдіть в Особистий кабінет і натисніть на кнопку «Додати книгу» або «Додати чернетку», в залежності від того, чи будете ви публікувати закінчену книгу або публікувати її в міру написання.

 

Виберіть файл на диску вашого комп'ютера. Ми приймаємо файли в форматах DOCX (Microsoft Word, версія 2007 року і вище), FB2.

 

Після вибору і завантаження файлу буде створена картка книги і почнеться конвертація і перетворення в формат електронної книги. Конвертація може зайняти кілька хвилин (залежить від розміру файлу).

 

Коли книга успішно завантажена і сконвертовано, на картці книги з'являться кнопки «Редагувати», «Читати» і «Видалити».

 

Щоб продовжити роботу над книгою і опублікувати її, натисніть кнопку «Редагувати».

Як заповнити відомості про книгу і відправити книгу на публікацію Якщо ви передумали публікувати книгу і хочете остаточно її видалити з системи, натисніть «Видалити».

 

УВАГА! Якщо ви хочете внести зміни або завантажити інший файл (наприклад, після коректури), не видаляйте картку книги!

ПЕРШЕ ЦИФРОВЕ ВИДАВНИЦТВО дозволяє незалежним авторам виставляти свої книги як для безкоштовного прочитання, так і продавати і отримувати роялті (авторська винагорода) з кожного купленого примірника. Щоб виставляти свої книги на продаж, необхідно заповнити та підтвердити персональні дані учасника. Це можна зробити в розділі Профіль.

Перевірка профілю необхідна для підтвердження згоди автора з умовами договору-оферти, а також для виплат авторської винагороди.

Якщо ви не хочете продавати свої книги, а хочете поширювати їх безкоштовно, ви можете не підтверджувати профіль.

Як підтвердити профіль в ПЕРШОМУ ЦИФРОВОМУ ВИДАВНИЦТВІ

 • Увійдіть в Особистий кабінет, використовуючи адресу електронної пошти та пароль, вказані при реєстрації.
 • Перейдіть в розділ «Профіль». Для цього натисніть на вашу електронну адресу у верхньому меню справа, і в випадаючому меню виберіть «Профіль».
 • Впишіть ваші справжні ім'я, прізвище, по батькові та дату народження в блок «Ваші дані». Необхідно вказати реальні дані. Ці дані будуть зберігатися в нашій базі, але читачі їх не побачать. Якщо ви пишете під псевдонімом.
 • Зробіть фотографію, на якій ви тримаєте в руках посвідчення особи. Фотографія повинна бути зроблена так, щоб чітко було видно ваше обличчя і основний розворот посвідчення особи (з фотографією) цілком, щоб ми могли звірити введені вами дані з фото. Будь ласка, не затирайте і не прибирайте ніякі поля. Ми не зберігаємо ваші фотографії і паспортні дані, відразу після перевірки профілю дані видаляються. Громадяни України можуть використовувати для підтвердження профілю тільки паспорт громадянина України.

 • Завантажте фотографію або скан першої сторінки документа, що посвідчує особу, у відповідне поле.

  УВАГА: На завантажених фотографіях повинні бути чітко видні дані, внесені в блоки «Ваші дані» і «Документ, що засвідчує особу». Якщо необхідна інформація знаходиться на іншій сторінці документа, завантажте фотографію або скан додаткової сторінки.

 • Відзначте, що підтверджуєте ознайомлення з Політикою сервісу щодо використання персональних даних, і натисніть «Відправити на модерацію».
Скільки разів треба підтверджувати профіль

Підтвердження профілю здійснюється один раз, надалі підтверджувати дані не знадобиться.

Це безпечно? Хто побачить дані?

Дані ваших документів побачить тільки модератор, який перевірить відповідність введених даних наданих копій документів. Відразу після перевірки ми видалимо дані ваших документів, так як дбаємо про вашу безпеку.

Як дізнатися, що профіль пройшов перевірку?

За підсумками перевірки ви отримаєте лист, що профіль підтверджений або в відправлених вами даних є невідповідність. Якщо ви отримали лист з темою «Ваш профіль відхилений», швидше за все, ви невірно ввели дані при заповненні анкети. Щоб внести виправлення, знову зайдіть в розділ «Профіль» і ознайомтеся з коментарями модераторів. Виправте дані відповідно до коментарями і знову відправте профіль на перевірку.

Чи можна не підтверджувати профіль?

Ви можете не робити фото з паспортом і не підтверджувати профіль, але в такому випадку ви не зможете продавати свої книги, а зможете тільки поширювати  безкоштовно.

З якого віку можна публікувати твори?

Авторам не досягли віку 14 років, ми не можемо запропонувати послуги з розміщення книг. Авторам, яким виповнилося 14 років, але вони ще не досягли повноліття, ми готові запропонувати розміщення книги для читачів безкоштовно. Якщо ви плануєте безкоштовну публікацію книги для читачів, то профіль оформляти не потрібно.

Якщо ви хочете опублікувати книгу під псевдонімом, вам все одно необхідно вказати в профілі ваші справжні дані (як в паспорті). Цю інформацію не побачать читачі, вона потрібна тільки для перевірки вашої особистості, щоб ми могли згодом виплачувати авторську винагороду (роялті). Ім'я користувача ви зможете вказати, коли будете заповнювати відомості про книгу.

НАС ТАКОЖ ЗАПИТУЮТЬ

Почнемо!