Публікація електронної книги

Публікація електронної книги

Коли ви завантажуєте книгу в ПЕРШОМУ ЦИФРОВОМУ ВИДАВНИЦТВІ, створюється її картка в розділі Мої книги. Саме в цій картці в подальшому повинні відбуватися всі дії з книгою від моменту завантаження до її публікації. Після публікації в картці книги буде вказана інформація про вартість і будуть розміщені посилання на книгу в ПЕРШОМУ ЦИФРОВОМУ ВИДАВНИЦТВІ (щоб ви могли поділитися посиланням з читачами).

УВАГА!

Якщо ви хочете внести зміни або завантажити інший файл (наприклад, після коректури), не видаляйте картку книги!

Після видалення картки відновити книгу можна буде тільки через звернення в підтримку.

На картці книги, яка знаходиться в роботі, відображаються:

 • назва книги;
 • ім'я автора;
 • обкладинка книги;
 • статус книги;
 • кнопки «Редагувати», «Читати», «Видалити»

УВАГА!

Назва твору, ім'я автора і обкладинка книги відображаються тільки після того, як ви заповните вкладку «Відомості про книгу» в редакторі картки книги.

Статуси картки книги

Статус «Завантажено» присвоюється книзі відразу після завантаження і успішної конвертації. Щоб опублікувати книгу, натисніть кнопку «Редагувати» і заповніть відомості про книгу, завантажте обкладинку і виберіть тип публікації.

Статус «Помилка при завантаженні» присвоюється, якщо під час конвертації файлу після завантаження сталася помилка. Ви можете заповнити відомості про книгу в редакторі картки книги, але не можете опублікувати її. Щоб опублікувати цю книгу, необхідно виправити вихідний файл і замінити його, і тільки після цього відправити на перевірку модераторам для публікації.

Статус «Книга повернута на доопрацювання модератором» присвоюється, якщо після відправки книги на перевірку у модераторів виникли питання до заповнення відомостей про книгу або до її змісту. Причини, за якими книга була відхилена, вказуються в коментарях в редакторі картці книги. Щоб побачити коментарі, треба натиснути на кнопку «Редагувати». Рекомендації щодо заповнення даних будуть на банері у верхній частині сторінки.

Статус «Книга на модерації» присвоюється після того, як ви відправите книгу на перевірку. У цьому статусі книга знаходиться в черзі на модерацію. Якщо вам потрібно внести правки до відомостей про книгу або замінити файл, натисніть на кнопку «Відкликати». Після цього книга повернеться в статус «Завантажено» і ви зможете внести необхідні зміни.

Статус «В обробці» присвоюється, коли модератор взяв вашу книгу на перевірку. Ви не можете вносити зміни, поки модератор не закінчить роботу з книгою. Після перевірки книга буде опублікована  і партнерських майданчиках або повернена на доопрацювання.

Статус «Опублікована» присвоюється після того, як ваша книга успішно пройшла перевірку модераторів і опублікована в каталозі. У картці книги при цьому відображається статус електронної книги і статус книги, опублікованої за технологією друк на вимогу (див. Публікація друкованої книги). В поле «Магазини» відображаються тільки посилання на книгу в ЛітРес і MyBook. Ви можете внести зміни в опубліковану книгу, не знімаючи її з публікації, натиснувши на кнопку «Редагувати».

Статус «Опублікована» присвоюється після того, як ваша книга успішно пройшла перевірку модераторів і опублікована в каталозі. У картці книги при цьому відображається статус електронної книги і статус книги, опублікованої за технологією друк на вимогу (див. Публікація друкованої книги). В поле «Магазини» відображаються тільки посилання на книгу. Ви можете внести зміни в опубліковану книгу, не знімаючи її з публікації, натиснувши на кнопку «Редагувати».

Статус «Знято з публікації» присвоюється після того, як ви натиснете на кнопку «Зняти з публікації». Це може знадобиться, якщо з якоїсь причини ви не хочете, щоб ваша книга була розміщена на вітрині.

УВАГА!

Партнерські майданчики оновлюють інформацію про опубліковані книгах за своїм графіком, тому після зняття книги з публікації у ПЕРШОМУ ЦИФРОВОМУ ВИДАВНИЦТВІ вона може бути розміщена на партнерських майданчиках до 1 місяця.

Щоб перевірити, як буде відображатися текст після завантаження, натисніть на кнопку «Читати» в картці книги. Відкриється перетворений текст електронної книги. Якщо ви правильно розмітили заголовки при підготовці книги, то зміст автоматично сформується.

 

Електронна книга сильно відрізняється від друкованої версії і на кожному пристрої в залежності від програми книга буде відображатися по-різному. Для електронних книг не має значення розмір сторінки і шрифту, не враховуються задані в текстовому редакторі поля і відступи, колонтитули та інші атрибути, властиві друкованим книгам. У режимі читання книги головне - перевірити, чи правильно розмічені заголовки (правильно чи буде сформовано зміст книги, чи немає пропущених голів) і переконатися, що в текст конвертувати повністю без помилок.

Після того як книга завантажена на сайт, необхідно правильно заповнити дані про твір (метадані) в картці книги: написати назву і анотацію, вибрати відповідні жанри і теги, відповідний віковий рейтинг, вказати рік написання та всіх осіб, які працювали над книгою (співавторів, редакторів , коректорів, художників, і т.д.) Всі ці відомості необхідно заповнити на вкладці «Відомості про книгу» в редакторі картки книги.

 

УВАГА: Якщо ви готуєте до публікації файл у форматі fb2 або epub, будь ласка, не заповнюйте метадані в настройках файлу. Всю інформацію про книгу потрібно заповнювати в редакторі картки книги на нашому сайті. В іншому випадку можливі помилка при конвертації файлу і некоректне відображення даних про книгу. Крім того, у відомостях про книгу (метадані) не допускається додавання зображень.

 

Назва книги

 

Замініть назву книги з технічного (наприклад «Книга №1894») на ваше назва. Зверніть увагу, що текст в цьому полі повинен збігатися з текстом на обкладинці (особливо якщо ви збираєтеся завантажити власну обкладинку). Допустимі невеликі відмінності (наприклад серія, відомості про перевидання, рекламні слогани і т. П.), Але основна назва книги має бути однаковим.

 

УВАГА! Якщо назва книги подвійне і дві частини назви розділені союзом "або", перед союзом ставиться кома, а друга частина назви пишеться з великої літери. Приклад: Травнева ніч, або Утоплена.

 

Анотація книги

 

Розмір анотації: від 70 до 1000 символів з пробілами. Бажано, щоб інструкція не перевищувала абзац з 10-12 рядків. Основне призначення анотації - розповісти потенційному читачеві про книгу так, щоб зацікавити його, змусити відкрити книгу і почати її читати. Хороша анотація інтригує, не впадаючи в крайності (це правило стосується, в першу чергу, художньої літератури), або ж в декількох реченнях розкриває основну ідею і авторський задум (якщо мова про нехудожньої літератури). Текст анотації повинен бути лаконічним і чіткий. Вкрай не рекомендується включати в текст анотації розхожі штампи і загальновідомі відомості, спеціальні терміни і витяги з книги.

 

Порівняння з іншими творами допустимі, але анотація повинна підкреслювати індивідуальність вашої книги.

 

Доречним буде описати в анотації і жанрову приналежність, при цьому не варто вставляти в анотацію ілюстрації, теги, вказівка ​​на використання нецензурної лексики.

 

Як обрати жанр книги

 

Визначаючи жанр своєї книги, пам'ятайте головне: потрібно дати читачам якомога точніші орієнтири, а не заплутати його. Максимально можливу кількість жанрів, якими можна охарактеризувати книгу - три, але краще підібрати один найбільш підходящий. Якщо ви відчуваєте утруднення з однозначним визначенням жанру, подумайте, що є у вашій книзі переважаючим, ключовим.

 

Обрання тегів

 

Хорошим орієнтиром, крім жанру, для читачів часто служать теги. Тег - це свого роду маркер, ключове слово або словосполучення, що фокусують увагу на суті твору, доповнюючи опис книги і її жанрову приналежність. Важливо підібрати теги так (можна вибрати не більше п'яти тегів), щоб вони чітко визначали головне в книзі і викликали до неї інтерес потенційної цільової аудиторії.

 

Наприклад: Характеризуючи книгу, ви вказали жанр "Історична література". А теги вибрали наступні: "Росія XIX століття", "Становлення героя" і "Декабристи". Тепер будь-хто, хто зайде на сторінку вашої книги в інтернет-магазині, навіть не вчитуючись в анотацію, зможе уявити, про що ваша книга.

 

УВАГА! Теги необхідно вказувати на тій же мові, на якому написана ваша книга.

 

Віковий рейтинг і інші маркери книги

 

Існує ряд однозначних критеріїв, що дозволяють більш-менш точно визначити віковий рейтинг книги. Ніхто краще за вас не знає змісту вашої книги - подумайте, якому читачеві ви зверніть свій твір. Можливо, вам буде потрібно додатково відредагувати текст, щоб він відповідав певному віковому рейтингу (особливо це актуально для дитячої та підліткової літератури).

Крім того, згідно із законодавством РФ, книги, що містять нецензурну лайку, повинні містити інформацію про це на обкладинці.

 

Як вказати автора та інших людей, які працювали над книгою

 

Ім'я автора і інших людей, які працювали над книгою (редактор, художник, перекладач, упорядник, коректор тощо), необхідно вказувати в полі «Над книгою працювали».

 • УВАГА!  Ім'я автора  буде відображатися відповідно до того, як ви заповните це поле.
 • Обов'язковою для заповнення є тільки поле «Прізвище», поле «батькові» - за бажанням.
 • Якщо ви пишете під псевдонімом, його слід вказати в полях «Ім'я» і «Прізвище». Якщо псевдонім складається з одного слова, вкажіть його в полі «Прізвище».

 

Якщо в роботі над книгою вам допомагали інші фахівці, ви можете їх також вказати. Щоб відзначити ще одну людину, натисніть на кнопку «Додати учасника» і введіть його ім'я, по батькові (за наявності), а прізвище у відповідні поля. При цьому в полі на початку рядка за замовчуванням буде вказано «Автор». Щоб змінити цей статус, натисніть на кнопку «Автор» і в списку, що розкрився виберіть потрібного вам фахівця: автора, редактора, художника, перекладача, упорядника та інших учасників. Ця інформація також буде вказана в картці книги на ЛітРес після публікації.

 

Якщо ви публікуєте книгу в співавторстві надішліть, будь ласка, в службу підтримки [email protected] дозвіл на публікацію від вашого співавтора, де будуть вказані:

 

 • його повні ПІБ;
 • дані паспорта (без прописки);
 • псевдонім (при наявності);
 • перераховані найменування видань, співавтором яких він є;
 • вказано, що співавтор довіряє публікацію видання і отримання авторської винагороди користувачеві (ПІБ) і співавтору, зареєстрованому і публікує всі твори.

 

Співавтори здійснюють розподіл винагороди самостійно.

 

Як замінити вихідний файл книги

 

Якщо ви хочете внести зміни в вашу книгу, не потрібно видаляти картку книги і завантажувати новий файл заново. Можна перезаліть файл в картці книги, при цьому інші дані, які ви заповнили раніше, залишаться незмінними. Авторизуйтесь на сайті post.php і зайдіть в розділ «Книги». Виберіть книгу, в яку ви хочете внести зміни, і натисніть «Редагувати». У вкладці «Відомості про книгу» в розділі «Файл книги» натисніть кнопку «Завантажити інший файл».

Для публікації вашої книзі знадобиться обкладинка.

Ми зробили зручний конструктор, в якому можна створити нову обкладинку або завантажити вже наявну.

Незалежно від того, який варіант ви виберете, обкладинка книги повинна відповідати наступним вимогам:

 • Назва книги на обкладинці має збігатися з назвою, яка зазначена на вкладці «Відомості про книгу» в редакторі картки книги.
 • Допустимі невеликі відмінності в тексті і на обкладинці (наприклад серія, відомості про перевидання, рекламні слогани і т. П.), Але основна назва книги має бути однаковим.
 • На обкладинці ОБОВ'ЯЗКОВО вказати прізвище автора. Ім'я автора має бути введені в наступному порядку: ім'я + прізвище або ініціали + прізвище (ініціали через пробіл), а не навпаки.

Приклад:

Федір Достоєвський або Ф. М. Достоєвський. Кількість авторів на першій сторінці обкладинки повинна відповідати кількості авторів, зазначених в розділі «Над книгою працювали», і, як правило, не повинно перевищувати п'яти прізвищ.

Якщо над книгою працювали понад п'ять авторів, на обкладинці вказуються перші 2-3 прізвища і фраза «та інші».

Після того як ви заповнили відомості про книгу, зробили обкладинку і вибрали пакет публікації, необхідно уважно перевірити всі дані і відправити книгу на перевірку перед публікацією.

 

Перейдіть на вкладку «Публікація» в редакторі картки книги.

 

Перевірте всі дані: назва та анотацію книги, віковий рейтинг, рік написання, жанри і теги, імена автора та інших осіб, які працювали над книгою, а також пакет публікації і ціну електронної та друкованої (якщо є) версій книги.

 

Також радимо перевірити, як буде виглядати книга після публікації.

 

Для перевірки електронної версії натисніть «Читати fb2» під обкладинкою.

 

Для перевірки друкованої версії натисніть на мініатюру обкладинки.

 

Якщо всі дані вірні і в файлах все в порядку, натисніть кнопку «відправити на модерацію», щоб відправити книгу на перевірку.

Якщо ваша книга вже опублікована, а ви хочете внести в неї будь-які зміни (будь то зміни в описі, зміни в самому тексті або зміна умов поширення), спочатку на картці книги потрібно натиснути «редагувати».

 

Далі ви вносите необхідні зміни і повторно відправляєте книгу на модерацію.

 

Після проходження перевірки ваші правки будуть опубліковані. Весь час внесення правок стара версія книги залишиться опублікованій.

 

Зверніть увагу: при зміні типу ліцензії фактичний перехід на інший тип відбудеться на початку наступного місяця, з другого по шосте число.

НАС ТАКОЖ ЗАПИТУЮТЬ

Почнемо!